Archív – UPC, Fibernet, T-Home, Digi -Kábelnet- gyorsítás!!! Sigma X2-es Motorola SB5100E modemek eladóak!

modemshop (csendes tag) – 15 éve regisztrált
nincs értékelése
2009-03-27 13:17 15 éve
csak személyes átvétel

15 000 Ft

Állapot: használt
Szándék: kínál

Archivált hirdetés

Több fajta (Motorola elsősorban) kábelmodem előre flashelt haxorware firmware-el, raktárról..

Mindegyik típus alkalmas kicsit "megtuningolni" a netet. :)

Budapesten személyes átvétel, vagy posta előreutalással. Utánvétet nem vállalok, sorry.A modemekhez terméktámogatás is jár (telefonos elsősorban).

Amivel 100% hogy működik:

- T-online
- UPC
- Fibernet (érdeklődj PM-ben)
- Digikábel (Nem DigiLAN, a DigiLAN UTP felületű nem COAX!)

Nézd a hsz-eket meg :)

A modemek semmilyen hálózat-specifikus konfigurációt nem tartalmaznak.

Jelenleg SB5101E van raktáron főleg.

Más hálózatokkal is megy, de ezek 100%-osak ;)

Bármilyen kérdésed van, írj privátot, vagy emailt bátran.

Keresés
  • mov

    újonc

    válasz mh197 #67 üzenetére

    Vannak különböző védelmi megoldások, melyekel meg lehet akadályozni, hogy a modemek ne tudjanak olyan konfiggal működni, melyet nem a központi szerverről töltöttek le. Ezen belül is többszintű megoldás létezik. Az egyik esetben csak figyeli a fejállomási egység, hogy valóban letöltötte-e egy modem a filet és ha nem akkor nem engedi kommunikálni, de erre már létezik hack, mert a modem tényleg letölti a file-t, csak aztán cseréli. Ezt lehet fokozni azzal, hogy a fejállomási egység egy speciális kulcsot generál minden egyes modemnek, és amennyiben nem az általa adott filet használja, akkor nem ismeri ezt a speciális kulcsot. A következő szintű védelem, hogy már maga a szerver oldali file is tartalmaz egy kulcsto, amitől a modem csak akkor tud kicsomagolni, ha a központi szerveren lévő konfigfilet használja.
    Tovább nem mesélem, vannak még ennél is erősebb módszerek :)

  • mov

    újonc

    válasz mh197 #70 üzenetére

    Ha fair, ha nem fair, technológiailag nagy különbség van a kábeltévés és lanos net között, és ez sajna árban is megnyilvánul. Nem számolok most utána, de kb. annyiba kerül neked 2 Mbit-et adni kábeltévén, mint lan-on 20-at. De ha nem is ezek az arányok, a lényeg az, hogy sokkal drágábban tudja a DIGI is előállítani neked a sávszélességet. A késlekedés oka meg sokszor maga a lakóközösség vagy a közös képviselet, aki mindig keresztbe tesz az építéseknek, nem engedi húzni a kábelt, stb.
    A Webstar-al sokminden lehet, nehéz megfogni a problémát, lehet kábeltévés baj is. Egyet lehet biztosan tudni: abból a típusból többféle készült, ami ránézésre, sorozatra ugyanaz, de különböző tunerekkel szerelt. Mindegyik tudja a szabványoknak megfelelő paramétereket bőven, de nyilván pont a különböző tunerek miatt szórás van. Így az egyik féle lehet, hogy még pont elmegy a hálózaton(ami már mondjuk nem éppen felel meg a Docsis által támasztott követelményeknek), a másik meg pont újraindul, mert a protokollja ezt kívánja. Ha meg újraindul, akkor az idő.
    Az ok, hogy ennyit tudok róla egyszerű. Amióta van Magyarországon kábeltévés(vagy egyáltalán szélessávú) net, azóta a szakmában dolgozom. Többek között a DIGI-nél is lehúztam bő fél évtizedet, most éppen máshol űzöm az ipart, de a szakmában. Most legalább aki ismer, az tudja, hogy ki rejlik a nick mögött :)

  • Warrax

    csendes tag

    válasz mh197 #73 üzenetére

    Ez már nagyon OFF, de nem ugyanaz a technika. A UPC milliárdokat ölt a Docsis 3.0-ba, ami szerintem zsákutca, maximum ott van létjogosultsága, ahol nem lehet megcsinálni az átépítést (pl. műemlék). A Digi (és szerintem a többi kábelnetes is lassan) meg ebből a pénzből inkább kiépíti az FTTx hálózatot.

    Wir sind die Borg. Deaktivieren sie ihre Schutzschilde und ergeben sie sich. Wir werden ihre biologischen und technologischen Charakteristika den unsrigen hinzufügen. Ihre Kultur wird sich anpassen und uns dienen. Wiederstand ist zwecklos.

  • mov

    újonc

    válasz mh197 #73 üzenetére

    Talán még egy fontos dolgot érdemes megjegyezni. Az UPC ugyan nagy erőbedobással adja az ultraszéles sávot, de közben korlátozza azt az alkalmazást, amivel ezt leginkább használnák a userek, ugye a torrentet. Mivel az UPC ügyfeleinek nagy része nagyon mezei, így nem is néz olyan kliens után, ami ezt megkerüli. Akkor lenne nagy bajban az UPC, ha egyszer csak hirtelen elterjedne olyan kliens, ami megkerüli a védelmüket, és ez be is fog következni.
    Bár akkor sem olyan nagy a gond neki. Ugye ott a 250GByte-os korlát, ami után korlátoznak. Hány óra is van egy hónapban? 720. Mennyi ideig lehet a 120Mbit-es csomagot teljes sávszélességgel használin? Kevesebb, mint 3 óra, ennyi kell a 250 Gbyte-hoz. Tehát az UPC elad egy szolgáltatást, amit vagy nem használsz teljes sebességgel, vagy csak nagyon kevés ideig. Ez kb olya, mintha vennél autót, amivel eldöntheted, hogy 3 óráig mész 150-el, vagy egész hónapban 5-el :)

  • kamion1234

    csendes tag

    válasz mh197 #81 üzenetére

    Aha hát érdekes,biztos lesz valami megoldás hiszen 50% a felhasználó nyitja de lehet 100 is hát várjuk remélem a fibernethez még működik, mert most akarnék venni egy flashelt modement.(Hajdúböszörmény)

  • mov

    újonc

    válasz mh197 #85 üzenetére

    Van egy kis probléma. A te modemednek fel kell dolgozni a csomagokat, aminek a tartalmához csak egy kulccsal fér hozzá. Nem az a lényeg, hogy ő milyen sebességet hazudik magáról, hanem az, hogy a neki küldött csomagokat egyáltalán ki tudja-e bontani. Ez nem fog menni a kulcs ismerete nékül. Ezen kívül a fejállomási egység minden egyes modemhez rendelhet még egy egyedi kulcsot, ami tovább fokozza a problémát. Nem lehetetlen, hogy a központból kapot configból kibányászott kulcsot használva trükközik a modem, de ez megint jelentős fejlesztések kérdése hackelési oldalról, ráadásul egy olyan platformon, ami azért nem programozható csak úgy.
    B kérdés: Minden modem tartalamz átírhatatlan harweres azonosítókat. A DOCSIS szabvány tartalmaz olyan lehetőségetk, hogy ezeket is fel tudod használni az adatfolyam kódolására. Ezek ugye elsősorban nem a hackelés, hanem az átvitt adatok védelmére lettek kitalálva. Ez pratikusan azt jelenti, hogy a szabványban van olyan átviteltechnikai megoldás, amivel bármilyen hw-sw kombináció változtatás hatására a modem simán nem tud kommunikálni.
    Hogy miért nem alkalmazták eddig a szolgáltatók?(Sem itt, sem más országokban). Ez mind-mind sok szívás, főleg amikor rajta lóg sok tízezer-százezer előfizetőd a hálózaton. De van egy pont, amikor a szolgáltatónak elege lesz abból, hogy lényegében néhány hackelt modem miatt szív többszáz előfizető egy területen.

  • egy-guru

    csendes tag

    válasz mh197 #93 üzenetére

    Community string:public vagy private
    Threads:255 vagy kevesebb
    ip ranges: 10.0.0.0----10.255.255.255 /ez a rész szolgáltató függö/,de érdemes kisebb tartományokra bontani pl 10.1.1.10----10.5.1.10 stb. es add range gomb a progiban...
    ajánlom a google keresöt,vagy kérni kell olyan digi-s felhasználo segitségét,aki sigmax2-t használ,ugyanis innen kiolvasható
    port mindig 161 (snmp port)
    én fiberes vagyok,digi terén nem tudok sajnos extra infokat...
    remélem segitett. :N

  • kamion1234

    csendes tag

    válasz mh197 #95 üzenetére

    Emberek fiberneten menne ez?? Nem lesz balhés a mac cím,vagy serial szám??