Hirdetés

Archív – Shure WONDOM tuning kivitel - Top D-osztály, 2x50W

bkercso (nagyúr) – 13 éve regisztrált
49 pozitív értékelés
Extra (fizetett hirdetés) 2020-03-20 01:49 2 éve
Dunakeszi csak személyes átvétel

40 000 Ft

Állapot: új
Szándék: kínál

Archivált hirdetés

Shure WONDOM 2x50W panel, amin lecseréltem a bemeneti csatolókondikat NP0-ra, kapott a kimeneti tekercsek másik oldalára is snubbert, valamint Panasonic OSCON hibrid, szupergyors tápkondikat, ami egy kapcsolóüzemű erősítőnek nagyon sokat dob a hangján - ahogy a másik két változtatás is.
Kapott egy passzív LRC-szűrővel előszűrt Kmultiplier tápot is, amely max. 4A-t bír - és szerintem gyakorlatilag tökéletes hifi táp: 0,1ohm alatti kimenőmpedancia, amely lineáris DC-től 1MHz-ig, 60-70dB zajszűrés (0,1Hz-1MHz) és gyakorlatilag 0 saját zaj.
Ezen kívül Hammond ház, Alps Blue poti, tömör alu tekerőgomb, a Kmultiban Rubycon ZL ELKO-k, aranyozott RCA-csatlakozó és riasztókábel (titkos tippem) a jó hangért.
Teljesítménye 2x50Wpeak.

Figyelem! Adapter nélkül adom. 12-24V DC adapter kell neki, 2-4A-es. 1A-nél kisebbnek nincs értelme, 4A-nél nagyobb károsíthatja a belső tápszűrőt!
Csatlakozó: 5.5/2.1, belső pólus a pozitív.
Bár két fokozatú külső szűrőt kapott a panel, mégis meghálálja a minőséget, pl. Meanwell-t. (Ahhoz, hogy az olcsó kapcsolóüzemű adapterekről is ugyan olyan lágyan szóljon, ne váljon érdektelenné, kellene még egy cap-multiplier vagy Kmultiplier, amivel együtt viszont már a hatásfokelőny kb. el is veszne.)

2 év garancia és 2 hét meghallgatási / visszavásárlási garancia.

Hirdetés

  • bkercso

    nagyúr

    Kis technikai háttérinfó

    A közhiedelemmel ellentétben a D-osztályú erősítők nem digitális erősítők. Akkor tehát analógok, de azért kvantáltak. A PWM jel, amit felerősítenek - és amiből a kimeneti LC-szűrő után lesz analóg jel - időben az órajelfrekvencia engedte felbontással "analóg" módon változhat. Ezért is fontos az órajelfrekvencia, ami a jelen panelnél (TPA3116A) 1MHz körüli.

    Sokáig nem tudtak igazán jó hangú D-osztályú erősítőket készíteni, nem is annyira csupán a nagysebességű félvezetők miatt, hanem mert nem értették meg teljesen a nagy nyílthurkú erősítéshez elengedhetetlenül bonyulult visszacsatoláshálózat matekját. Az elmúlt években viszont kifejezetten jó hangú darabok kezdtek napvilágot látni; a TPA3116A is nagy kedvenc hírében áll, a Shure Wondom pedig az egyik legjobban sikerült implementációja. Hallhatóan jobb az olcó kínai paneleknél.

    A D-osztály előnye a hatásfokon (>90%) kívül a hangminőségre nézve is fennáll, egyrészt, mert a végfok tranzisztorainak nem a karakterisztikája számít ebben a felhasználásban, csupán a sebessége, másrészt, mert az erősítő nem produkál keresztezési torzítást, ami a hangyományos erősítők végfokának torzítását dominálja.
    A tápegységre viszont ugyan úgy háklis, ahogyan a többi erősítő is, hiszen analóg készülékről beszélünk.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • ralfee106

    tag

    élvezet volt elolvasni a hirdetést, nem értettem semmit, de mindig lenyűgöz az ilyen spéci leírás!!! :R :R :R

    Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

Hirdetés