-
HardverApró
Üdv a trollok között!
Új hozzászólás
-
KROK640
nagyúr
válasz
koshmar
#44998
üzenetére
Mindig elfelejtem, hogy Szerbiában vagy hol laksz ... De mostmár megnéztem poontosan hol is van ez a Karakószörcsög ahol laksz. A belső móka (nekem erről csakis szexuális dolgok jutnak eszembe XD ) partjáról nézve igazad lehet, hogy a Hunyadi u-n szállsz fel. Csodás kis buszmegállók vannak ott, sokkal praktikusabb mint azok a csilivil semmire való szarok amik nálunk vannak.

Viszont Püspökladány csak 33km oda, míg Debrecen 52km, szóval a pont annyi azért nem áll meg, én közelebb vagyok Debrecenhez, mint ennek a kettőnek a különbsége.Eszek is erre egy kis coated mogyit

-
KROK640
nagyúr
válasz
EmberXY
#44994
üzenetére
Logikus amit mondasz, és egyre inkább érik bennem, hogy ki fogom próbálni

Egyébként viszont : Mosóport, tusfürdőt ilyesmiket már Német/Ausztriából hozok magammal, legutóbb olyan adaggal hoztam, hogy mosóporom még vagy félévig van, és tusfürdőt se igen kell hozni ennyit legközelebb. Ahogy szalámit és pár más dolgot is (nyilván ez max 1 hónapra elég) is hozok.
A másik, hogy optimális esetben hetente kétszer járok Tesco felé, tehát igazából csak bedobom a táskámba ami befér és kész. A rendszeres látogatás és a nagy táska miatt technikailag nekem nincs is nagy bevásárlás, csak két egymást kiegészítő bevásárlás.Ha viszont sietek, vagy ha pláne valamiért nem megyek be, akkor mindenképp jobb, ha nem megyek be olcsóbb is, mert igaz, hogy 900ft oda-vissza a busz, de ha más miatt is bemegyek, akkor a kiszállítási díj +700ft-nak értendő. Ha csak vásárolni mennék be akkor a "kiszállítási díj" 900ft, és még fáradok is vele.
Ne is mondd, tegnap a pénztárnál szerintem két NER oligarcha is volt, olyan púpos bevásárló kocsikkal furakodtam elém...
A szarakodós kuponost meg ne is említsd, pont ma először a Coopban is így jártam (ráadásul egy fiatal vonzó csaj volt), de tegnap a Tescoban is : kipakolt egy rakás kupont, persze a 3/4-ede lejárt volt, ott válogatták a pénztárossal vagy 1 percig, hogy melyik jó, melyik nem. Aztán mikor ezen túl volt, akkor simán kifizetett valami 61-2 ezret úgy, hogy 60-at tett ki, aztán a maradék 1-2 ezer ft-ot meg szó szerint 100-as 50-es meg ilyesmibe lapátolta össze. Csak egymaga feltartotta vagy 5 percre a pénztárost.
Ok, hogy ő ráér, de én nem, és ha nem engedett előre a tized annyi cuccommal, akkor legyen benne annyi, hogy ne érjen rá az én kontómra. Pláne ha csak addig volt sietős még elém kellett repülni...
Nekem még felpakolva is 5 perc az 5-700 méter (sok mindentől függ pl a lámpáktól is) és nekem oda még 1200 méter a buszmegálló, általában igen kicentizett idővel. Ami neki csak 5 perc, az nekem lehet pont egy busz lekésése, és akár 40 perc extra késést is jelenthet.Szóval adott esteben, pláne ha elhúzódnak a dolgaim, elegáns lehet csak elsétálni a Tesco előtt, és egyből a buszhoz venni a z irányt, sőt, adott esetben akkor nem is arra venni az irányt (van egy B útvonalam is, de azt nagyon ritkán használom, akkor elve másik megállóban szállok fel a buszra is).
A kisboltokba meg persze, alap, hogy én is biciklivel járok, viszont ha bemegyek a városba, akkor ott gyalog vagyok. Mindössze 2006 óta ígérik a falumat összekötő bicikliutat Debrecennel. (Aminek akkor azért örültem, mert azt gondoltam majd lehet járni biciklivel Debrecenbe este kocsmázni, és nem kell az utolsó buszhoz rohanni ... aztán arra eltelt 6 év, utána jött 8 hajnalozós év, aztán az újabb évekbe már sokszor utolsóig se maradok, ha meg mégis, akkor egyszerűen hívok egy taxit --- jajj de korán kezdtem XD )
Nos ez addig jutott, hogy majdnem lerakták az alapkövet, de jött a Covid. Aztán szélesítették a 4-est, és most ott tartunk, hogy már a korábbi tervek is tárgytalanok, sőt már igazából egy ideje nem is hallok az egészről. Ide jutottunk 20 év alatt.jól elkalandoztam, és a virslit se raktam oda főni ...
-
EmberXY
veterán
válasz
KROK640
#44993
üzenetére
Kuponok nélkül is érdemes rajta elgondolkodni. A tartós élelmiszert, fűszer, kávé, tisztítószert, stb, minden szart, amit 1 hónapra kb be tud tervezni az ember, így is- úgy is meg kell venni, és egyben, kuponokkal meg minden szarral, egy hipermarketből biztosan gazdaságosabb ez, mint apránként megvenni kisebb boltokban, és még haza is kell cipelni, hol ez nincs, hol az nincs, felteszem, hogy te is bicajjal közlekedsz legtöbbet helyben.
Összefogalva:- olcsóbb
- házhoz hozzák
- gép előtt, kényelmesen összeválogathatod a cuccokat, és ugyanúgy minden elérhető, ami fizikailag az áruházban is, csak annyi, hogy mások készítik majd össze helyetted
- nem kell vele vesződni, mire összeszedsz mindent + sorban állás, odajutás, hazajutás, cipekedés, NER oligarchák, ja ez nem..., csak kíváncsi voltam, hogy figyelsz-e.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
- nekem az is pozitívum, hogy a mindenféle kuponok meg minden szar úgy felhasználható, hogy kiválogatod és bekattintod (amit felajánl), nem kell helyben az applikációval szarakodni, én mindig is rühelltem azt, amikor a bankkártya és a kp-n kívüli fizetőeszközökkel feltartják a sort és / vagy olyanok akarják felhasználni, akik sík hülyék hozzá
- + még annyi, hogy amit rendszeresen vásárolsz és kihagynál valamit, azt felajánlja, hogy biztos ne felejtsd el (ugyebár a clubcard miatt azt is tudják, hogy mit ettél utoljára, ez nem is meglepő funkció így)Emellett én is szinte minden nap bemegyek valamelyik boltba, 1-2 cuccért, zöldség, gyümölcs, üdítő, stb, de az alap cuccokat, amit előre be lehet vásárolni, azt eddig is egy tételben vásároltam meg, csak akkor 1-2 cigóbatyuval kellett operálni, és fuvar is kellett mindig. A házhozszállítással meg be van pakolva ládákba, ha kéred, még külön szatyrokba is, a futár még segített is behozni (kénytelen volt, hogy hamarabb takarodhasson tovább
), aztán csak el kell pakolni.
Összehasonlíthatatlan a manuális bevásárlással, ha csak az a lényeg, hogy be legyen vásárolva. -
KROK640
nagyúr
válasz
koshmar
#44992
üzenetére
Ha Debrecenig mentél vele újfaluból (gondolom Püspökladány-(Nádudvar)-Hajdúszoboszló-Debrecen útirányon át) akkor mindenképp elmentél mellettem

Na, akkor jó, hogy nem mentem be oda tegnap hazafelé, csak a tescoból hoztam két sima paprikásat (sok-sok más dolog mellett).BTW - ez inkább Ember XYnak érdekes - mostanában sorra kapom, már a nem is 12K felett vásároljak, hanem csak 10K felett vásároljak kuponokat, és elengednek 1000/1200/1600ft-ot. Erre a legutóbbi két alkalommal pont 9500ft táján állt meg a vége mindig
Legközelebb már tudatosabban kell költsek, BTW egy ilyen kupon és egy ekkora bevásárlás komolyan elgondolkodtatna azon, hogy kipróbáljam a házhoz szállítást. -
koshmar
veterán
Koshmar a 3-as trolin (2026, színezett)
-
KROK640
nagyúr
válasz
customer114
#30527
üzenetére
Spagetti, milánói mártással, sok-sok gombával, csípős szósszal, indokolatlanul horribilis mennyiségű sajttal, és fehér borral.
-
KROK640
nagyúr
Mohus ital csomagolás visszavevő repont automata kalandok 82 : (10:06 2026. 04. 18.)
Még itthon lekértem a QR kódot. Aztán összeraktam a szállítmányt, ami ezúttal 3db 2L-es műanyag üveg volt, meg 3db fél literes kólás palack.
Odamentem a géphez, ahol finom illat és tisztaság fogadott.
Lehúztam a QR kódot, "Szia, KROK". Elkezdtem bedobálni talppal előre az üvegeket, mindet bevette elsőre. Kifizetés, megköszönte, hogy papírmentes vagyok. 300ft-al gazdagabban távoztam.
Ez a lehető legsimábban ment, ahogy csak mehetett. -
KROK640
nagyúr
válasz
koshmar
#44972
üzenetére
Ki bántott??
ebbe e a megállóba?
Csak mert ha igen, akkor jelzem, hogy 11:30 körül itt voltunk barátnőmmel, és megint elkerültél. -
KROK640
nagyúr
válasz
EmberXY
#44970
üzenetére
Tiszás pólóban az Ukrán frontról írok, ti(t)sza vizet iszok, egy Szenkirályis üvegből :
Jól bánnak velem, néha még wifit is adnak. Eddig nincs gond, az elmúlt 3 napban egy egész szelet kenyeret is kaptam, szóval nincs okom panaszra.
Jah igen : Éljen :Obá.. Putyi... Zelemiért is vagyok itt? Jah igenhoholMagyar Péter!
Valaki kimossa a teleszart gatyámat? Nem talált el közvetleül a tűzérségi gránát, de azé' elég köze' vót' Ondi itt vagy még?
Mindet egybevetve remekséges, leszámítva, hogy se Koshmart se a bal lábszáramat nem találom... Remélem legalább az egyik meglesz.
(itt már nyilván kétségebeesett reakciók indulnak el, a 165db levesemmel és a 17 csomag mogyórval ... de imádom, ahogy Koshmar lefutja a km-ket és kis
vállakozik) pályázik -
KROK640
nagyúr
Mohus ital csomagolás visszavevő repont automata kalandok 81 : (10:02 2026. 04. 14.)
Még itthon lekértem a QR kódot. Aztán összeraktam a szállítmányt, ami ezúttal 4db 2L-es műanyag üveg volt, meg egy pezsgős üveg, több nem fért a táskámba.
Odamentem a géphez, ahol épp előttem egy öregebb fószer dobált be kerek 30db sörös dobozt. Többet elsőre se olvasott be neki, szitkozódott. Mikor végzett akkor :
Lehúztam a QR kódot, "Szia, KROK". Elkezdtem bedobálni talppal előre az üvegeket, mindet bevette elsőrea pezsgős üveg két nagy koppanás után jkól hallhatóan összetört. Kifizetés, megköszönte, hogy papírmentes vagyok. 250ft-al gazdagabban távoztam. -
KROK640
nagyúr
No, maradt még egy orosz pezsgő is, most paprikás coated mogyival azt is begépelem

miután már végeztem egy Tomyum levessel, és egy bazi nagy csirkés szendviccsel.
#nemtalalomcustomerkommentjetamugysemreggeli
-
EmberXY
veterán
válasz
KROK640
#44963
üzenetére
Nálunk a kiszállítási díj 21 és 22 óra között 599 Ft... Lehet, hogy pont akkor több a rendelés, így arányaiban olcsóbb a kiszállítás. Ahogy néztem, sok cucc elfér a furgonban.
Nekem csak rumom van most itthon, de sajnálom megbontani, valami jeles alkalomkor akartam... Habár, végülis...
-
EmberXY
veterán
válasz
KROK640
#44959
üzenetére
700 Ft az hétvégén és/vagy esti időpontokban van, hétköznap inkább az 1000 Ft környéke, de az sem sok szerintem.
Nameg a bevásárlás az nálam olyan mennyiségű cuccot jelent, aminél 1000 Ft ide vagy oda szállításként nem releváns. Nyilván nem 2 zacskó chipsről van szó, és szerintem azt nem is biztos, hogy kihoznák, van erre is valami alapdíj, de az se kizárt, hogy felhívnának, hogy sorry...
Na de kisült a narancsos bukta, mit számít most mindez?
-
KROK640
nagyúr
válasz
koshmar
#44960
üzenetére
Egyébként igen. Meg ha azt nézem, hogy nekem 900ft a buszjegy, akkor is megéri, mert még spórolok is, meg be se kell mennem. Csak mint mondtam általában akkor Tescozok amikor más miatt is bemegyek, és akkor már "ingyen".
De a jövőben hasznát fogom látni, mert lesznek bizonyos helyzetek mikor jól jön. Alapvetően örülök, hogy mostm,ár ide is kiszállítanak. 2017-ben néztem utoljára akkor még csak Debrecen belterületére szállítottak ki. -
KROK640
nagyúr
válasz
EmberXY
#44958
üzenetére
Nos, a jó hír az, hogy tényleg elérhető

A 700ft-os szállítási díj miatt viszont nem sokszor lesz használva
Általában akkor megyek Tescoba mikor amúgyis megyek valami miatt a városba, és akkor 6-8000ft-ot költök átlagosan, ehhez mérten a 700ft az 10% extra.
Ugyanakkor : Ideális lehet nagy bevásárláshoz, vagy pl mikor karácsony előtt hazaesek Ausztriából, és általában 1 napom van elintézni mindent, akkor nagyon jól jönne.
A weboldalon mondjuk láttam, hogy elvileg 3 után ingyenesen is kiviszik, meg valami klubtagsággal, az megint érdekes lehet. Rewin utalványom nekem is van, meg a clubcardon is már vagy 1000ft.Mindenesetre ezt érdemes lesz fejben tartanom.
-
EmberXY
veterán
válasz
KROK640
#44956
üzenetére
Zöldséget és némi gyümölcsöt vettem ugyan próbából (korrekten kimérték), de jellemzően én sem a Tescoban szoktam ezeket, hanem napi szinten valamelyik más boltban. Viszont a tartós élelmiszereket, fűszereket, takarítószer, higiéniai cuccok, stb, ezeket a nagybevásárlás során szoktam főként megvenni.
Itt külön jó, hogy mivel a Clubcard alapján pontosan tudják, hogy miket szoktam vásárolni, így ugyanazokat tudtam beszerezni, amik már jól beváltak. Sőt, a végén még fel is hívta a figyelmemet, hogy kihagytam pár dolgot, amit szoktam venni, és tényleg...
Kiszállítási díj 699 Ft volt, ráadásul Kecskemétről, pedig itt nálunk is van Tesco...
Papírtáskákért 349 Ft-ot számoltak fel.
Viszont 3400 Ft-nyi Clubcard szutykot meg utalványt érvényesítettem, szóval a kiszállítás alsó hangon is ingyen volt, az árak meg ugyanazok, mintha személyesen szedtem volna össze.
Állítólag már jó régóta van ilyen, de nem is tudtam róla, hogy ide is szállítanak, egy hírlevélből tudtam meg valamelyik nap. Tény, hogy ennél kényelmesebben aligha lehet ezt megoldani. -
KROK640
nagyúr
Mohus ital csomagolás visszavevő repont automata kalandok 80 : (10:20 2026. 04. 11.)
Még itthon lekértem a QR kódot. Aztán összeraktam a szállítmányt, ami ezúttal 4db 2L-es műanyag üveg volt, meg 2 fél lietres kólás palack.
Odamentem a géphez, ahol épp a személyzet már sokadjára "javította" de úgy tűnt nem ürítették. Volt előttem egy csávó, bedobta a 6db palackját, majd távozott. Nem mellesleg ő is utalással dolgozott. A gép végig úgy visított mint egy disznó, sőt néha kétes mély hangok is előjöttek belőle...
Lehúztam a QR kódot, "Szia, KROK". Elkezdtem bedobálni talppal előre az üvegeket, kettőt se akart bevenni elsőre, de másodikra igen. Aztán mikor bnedobtam a hatodik üveget is, akkor megköszönte, hogy papírmentes vagyok. Anélkül, hogy kifizetésre nyomtam volna, és rögtön írta, hogy hívjam a személyzetet. - hogy fognak nekem ezek örülni - gondoltam magamban. 300ft-al gazdagabban távoztam. -
KROK640
nagyúr
válasz
RandomName
#44949
üzenetére
Hogy ismersz már

Teszt futások voltak csak a későbbi rekordokhoz. Egy Athlon XP 1466@3250MHZ és egy C2D E2140 1600@3800MHZ. Mindkettőben lesz még! Meg memória, alaplap beállítások, finomítások kellenek majd.#44948 RandomName : Hát ez szomorú... de én is diszkréten pezsgőzhetek mert másnap dolgom van. 24 óra?
Gondolom lesz della belőle... -
koshmar
veterán
válasz
RandomName
#44950
üzenetére
Köszönöm!
-
KROK640
nagyúr
válasz
Luck Dragon
#44935
üzenetére
Isten őrizz... a lányokat szeretem

Azonkívü mostanában Tigris haverom is nagyobb népszerűségnek örvend nálam, pedig tegnap mikor rámírt az volt az első gondolatom : "már megint mennyit akar kölcsön kérni?" Szerencsére csak zenét küldött![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
-
KROK640
nagyúr
válasz
koshmar
#44932
üzenetére
Mit keresett a macska az ágyadon?*

Nekem míg volt, hidegben bejött, a nappaliban a földön lehetett, meg a kis ládájában, aztán ennyi. Tudta nagyon jól, hogy vannak helységek ahová be sem léphet, ágyra meg ilyenkre meg pláne nem mehetett fel.* Jó, pár szép cica anno nekem is volt, de azok nem macskék voltak
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
KROK640
nagyúr
Mohus ital csomagolás visszavevő repont automata kalandok 79 : (10:36 2026. 04. 07.)
Még itthon lekértem a QR kódot. Aztán összeraktam a szállítmányt, ami ezúttal 4db 2L-es műanyag üveg volt, meg 2 fél lietres kólás palack és két cappy-s üveg.
Odamentem a géphez, finom illat, tisztaság várt. Lehúztam a QR kódot, "Szia, KROK". Elkezdtem bedobálni talppal előre az üvegeket, és hiába volt több is kissé horpadt, mindet elsőre bevette. Kifizetésre nyomtam, megköszönte, hogy papírmentes vagyok és 200ft-al gazdagabban távoztam. -
KROK640
nagyúr
válasz
RandomName
#44930
üzenetére
Nem tudom, de oroszlánnak durva lenne.

-
koshmar
veterán
Segítek: állat (haszontalan)
-
koshmar
veterán
Szerintetek ez mi? A helyes megfejtők között nem sorsolok ki semmit..
-
KROK640
nagyúr
válasz
RandomName
#44921
üzenetére
Ez igencsak jól hangzik. Mint írtam Air-fryen magam is gondolkodok. Itt meg gomba pöri volt, ma sonka tojás lesz a menü
#44920 koshmar : Akkor majd holnap
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
RandomName
senior tag
válasz
customer114
#30527
üzenetére
Air-fryer-ben sült gombafejek, + pirított sajt tojással. Joghurt, cola.
-
KROK640
nagyúr
Akkor Boldog nyulat
mindegy kinekmindenkinek
-
RandomName
senior tag
válasz
customer114
#30527
üzenetére
Tegnapi húslevest.
Új hozzászólás
- iKing.Hu - Apple MacBook Pro 14 M1 Pro (2021) 16GB/500GB karcmentes 85% akku 353 ciklus
- AKCIÓ! Intel Core i9 9900K 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! Gigabyte Z790 i7 14700KF 64GB DDR5 1TB SSD RTX 5070Ti 16GB LIAN LI LANCOOL 207 850W
- Apple iPhone 13 Pro Max / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku:86%
- Eladó új állapotban levő Redmi Note 11 Pro 6/128GB kék / 12 hónap jótállás
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest




![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

